ושמו של השריר בעברית הוא שריר המותן-כסל. השריר מתחיל (origin) מחוליה 12T, יש לו נקודת אחיזה באזור עצם ה-Asis, והוא נקשר בחלק הפנימי של הירך קרוב מאוד לאזור המפשעה (Lesser Trochanter). הוא מעוצבב ע"י העצב היוצא מחוליות 1L ו-3L.

האזור של חוליה 12T נחשב גם אזור "מקלעת השמש...

ויטמין הוא כל חומר אורגני שנחוץ לגופינו בכמויות שונות לצורך פעילותו התקינה, ושהגוף אינו יכול לייצר בדרך כלל בעצמו. כלומר אנחנו יכולים לקבל את הויטמינים ממקורות חיצוניים כמו מן המזון שאנו אולכים או בעזרת חיידקים מסויימים החיים בגופנו המייצרים עברנו את הויטמינים.

ישנם שני...

משנתו הרפואית של הרמב"ם והחשובה ביותר לדעתי חולקת את אותו הרעיון של הרפואה סינית - העיקרון הראשון במעלה של הרפואה צריך להיות מניעת מחלות דהיינו, טיפול באדם הבריא על מנת לשמר את בריאותו ולמנוע את הפגיעה בבריאותו הבסיסית. ההיגיון העומד מאחורי גישה זו הוא שמניעת מחלה יעיל...

אנו ישנים בממוצע כ-1/3 מחיינו. עובדה זו מחזקת את החשיבות הבריאותית, המנטלית, והפיזית של השינה. הסיבות לחשיבות שנת לילה איכותית ורציפה הן רבות הן מזווית הראייה של הרפואה הסינית והרפואה היפנית, והן ברפואה הקונבנציונלית.

אחד מהיתרונות החשובים יותר של שנת הלילה הוא חיזוק מע...

אחת מהנחות הבריאות בכלל, ובריאות הלב בפרט היא שרמות הכולסטרול "הרע"-LDL עדיף שיהיו נמוכות, ורמות הכולסטרול "הטוב" –HDL עדיף שיהיו גבוהות (מעל mg/dl 60). רמות גבוהות של HDL יכולות לעזור בהורדת הסיכון לחלות במחלות לב ועליה במדדי לחץ הדם. במחקר שנערך ב- Harvard Medical Sc...

ויטמין D הפך בשנים האחרונות למאוד פופולרי ובצדק רב. יש לו חשיבות והשפעה על מספר מערכות מאוד חשובות בגופנו. האחת ממערכות הגוף שויטמין D מאוד חשוב לתפקוד יעיל שלה היא מערכת החיסון, דוגמא לכך ניתן למצוא במחקר שנערך ביפן בקרב ילדים עלו הממצאים הבאים: ילדים שקיבלו ויטמין D...

אורח החיים הרווי במתחים, דאגות, תזונה לקויה, שינה לא מספקת וכדומה, גורם לאחד מהמצבים הנפוצים ביותר בעולם המערבי (מצב מאוד מאוד נפוץ בארץ), והוא יתר לחץ דם.

קיימים שני סוגים של לחץ דם גבוה:

• לחץ דם ראשוני- ללא גורם ידוע, נוטה להתפתח באופן הדרגתי עם השנים ונפוץ יותר במבוג...

מוקסה היא מילה ביפנית שפירושה-צמח בעירה, והשימוש במוקסה היא אחת מהאסטרטגיות הטיפוליות הנפוצות יותר ברפואה היפנית וברפואה הסינית. זוהי שיטת טיפול היכולה לעמוד כטיפול בפני עצמו או כתוספת לאחת משיטות הטיפול האחרות כגון: דיקור, שיאצו, וכדומה.

המוקסה היא תערובת של צמחים שהצמ...

מצרכים:

  • מזרק ללא מחט

  • מלח ים גס

  • אכינציאה נוזלית

  • הכנה:

ב-1/3 כוס ים פושרים מערבבים 1/4 כפית מלח ים גם יחד עם 15-20 טיפות אכינציאה, לכדי תמיסה.

אופן השטיפה:

ממלאים CC 2 מהתמיסה למזרק, מטים את הראש לאחור וסותמים נחיר אחד עם 2 אצבעות. את התמיסה מזרקים לנחי...

Please reload

© אלון הראל | רפואה יפנית וסינית | 054-319-2199 | קליניקה: רח' הארד 3, רמת החייל, ת"א

רפואה משלימה
תזונה ובריאות
ניווט מהיר
מהבלוג