טיפול במוקסה


מוקסה

מוקסה היא מילה ביפנית שפירושה-צמח בעירה, והשימוש במוקסה היא אחת מהאסטרטגיות הטיפוליות הנפוצות יותר ברפואה היפנית וברפואה הסינית. זוהי שיטת טיפול היכולה לעמוד כטיפול בפני עצמו או כתוספת לאחת משיטות הטיפול האחרות כגון: דיקור, שיאצו, וכדומה.

המוקסה היא תערובת של צמחים שהצמח הראשי בה הוא אחד מזני הלענה-Artemisia Vulgaris, והטיפול בעזרת מוקסה מוזכר בכתבים של הרפואה הסינית מפני אלפי שנים. המוקסה מגיעה ברמות עיבוד שונות והשימוש בה נעשה לפי האפקט הטיפולי שאותו רוצים להשיג.

ישנם מספר דרכים לעבודה עם המוקסה, השימוש הנפוץ יותר הוא בעזרת מוקסה שעטופה בנייר אורז מה שנקרא "סיגר מוקסה", ובו משתמשים כאשר אנו רוצים לעבוד על איזורים גדולים. דרך נפוצה נוספת נקראת ביפנית Kyotoshin ובה המוקסה יושבת על הקצה העליון של המחט טכניקה שנועדה למצבים שבהם אנו רוצים חימום של נקודות דיקור ספציפיות. ישנם דרכים נוספות לעבדה עם מוקסה והבחירה באיזה טכניקה לעבוד תלויה כאמור באפקט הטיפולי אותו רוצים להשיג.

אחד השימושים הנפוצים והיעילים שבהם אני משתמש בקליניקה במוקסה הוא לחיזוק מערכת החיסון. הטיפול מתבצע כל שנה באותו התאריך 21.6. שזהו היום הארוך ביותר בשנה שבו אנרגיית ה-Yang נמצאת בשיאה(שיא הקיץ), ולפי הרפואה הסינית על מנת לעבור את החורף בקלות וכמעט ללא חולי יש לטפל בגוף בעונת הקיץ. טיפול זה נחשב כבר אלפי שנים "כטיפול חיסון" ומי שמקבל אותו רוב הסיכויים שיעבור את החורף מבלי לחלות. הטיפול עצמו הוא שילוב של דיקור בנקודות בגב בעליון המחזקות את מערכת החיסון יחד עם קופסת עץ ובתוכה מוקסה שמניחים אותה מעל המחטים למשך כ-20 דקות.

לקביעת טיפול ופרטים נוספים התקשרו 054-319-2199 או מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם