רפואה סינית

הרפואה הסינית התפתחה בסין במשך אלפי שנים כתורת ריפוי אשר הועברה מאב לבן כמידע יקר ערך.

 

הרפואה הסינית כוללת בתוכה פרקטיקות טיפוליות שונות כגון: דיקור, צמחי מרפא, טיפול מגע (שיאצו, טווינה), תרגול גופני (צ'י קונג), המלצות תזונתיות, וכל זאת על מנת לשמור על בריאות הגוף והנפש.


שיטות אלו הפכו את הרפואה הסינית והן את הרפואה היפנית למאוד יעילות ונפוצות בעולם המערבי, והרבה מאוד אנשים נעזרים ברפואה הסינית וברפואה היפנית למניעת מחלות ושיפור הבריאות.


הן הרפואה הסינית והן הרפואה היפנית חולקות את אותו עיקרון בסיסי שהוא-תפיסת גוף האדם כחלק אינטרגלי מהעולם והטבע, וככך עליו לחיות בהרמוניה עם חוקי הטבע והשינויים החלים בו. מתוך התפיסה הזו יש לרפואה הסינית ולרפואה היפנית את היכולות לטפל במגוון רחב מאוד של בעיות רפואיות, ובמקרים רבים הן אף יעילותיותר היכן שהרפאוה הקונבנציונלית מצליחה לא הצליחה לטפל או רק לתת מענה חלקי.

את תהליך הטיפול אפשר לחלק בגדול לשלושה חלקים:

1. שלב האיבחון המתבצע במספר רבדים. התבוננות על המטופל-כיצד הוא הולך, יושב, עומד, מבנה גוף וכדומה. תשאול המטופל על הבעיה הגינה הוא הגיע, על ההסיטוריה הרפאוית שלו, אורח חייו-כל זאת על מנת לנסות להבין את המטופל ברמה הכי אינטימית ועמוקה על מנת לנסות לעזור לו בצורה היעילה ביותר. כמו כן, בשלב זה אני מתבונן על הלשון, שברפואה הסינית נותנת לנו אינדיקציה על מצב האיברים הפנימיים. אבחנה נוספת ומאוד חשובה היא אבחנת הדופק אשר בעזרתה אני יכול להבין יותר לעומק מה מקור הבעיה שבגינה הגיע המטופל, ולבנות אסטרטגיה טיפולית.
אבחנה נוספת היא אבחנת מגע, כאן אני בודק רפלקסים פיזיים במקומות שונים בגוף כגון: בטן, צוואר, גב, ועוד.


2. בניית אסטרטגיה טיפולית המתאימה כל מטופל באופן אישי לפי המסקנות משלב האיבחון, והסבר על התהליך הטיפולי.


3. מתן ייעוץ תזונתי, במידה וצריך מתן פורמולה של צמחי מרפא, המלצות לפעילות גופנית בהתאם למגבלות ולאורח חייו של המטופל, כל זאת נעשה באופן פרטני לפי הבעיה ממנה המטופל הגיע לטיפול.

לקביעת טיפול ופרטים נוספים התקשרו 054-319-2199 או מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם