למה הכולסטרול הטוב הוא טוב?


מדיטציה

אחת מהנחות הבריאות בכלל, ובריאות הלב בפרט היא שרמות הכולסטרול "הרע"-LDL עדיף שיהיו נמוכות, ורמות הכולסטרול "הטוב" –HDL עדיף שיהיו גבוהות (מעל mg/dl 60). רמות גבוהות של HDL יכולות לעזור בהורדת הסיכון לחלות במחלות לב ועליה במדדי לחץ הדם. במחקר שנערך ב- Harvard Medical School שנועד לבדוק את יעילות התרופות להעלאת רמות ה-HDL עלה כי אין כמעט יעילות במתן תרופות להעלאת הכולסטרול הטוב במטרה להוריד את הסיכון לחלות במחלות לב בהשוואה לאורח חיים נכון עם אוריינטציה לשמירת בריאות הלב, ולכן אין הצדקה לתת תרופות אלו במיוחד שאנו יודעים שלכל תרופה יכולות להיות תופעות לוואי.

תפקיד הכולסטרול הטוב הוא לפנות את השומנים והסתימות ("פלאק") שהם יוצרים בעורקים חזרה לכבד לצורך פינוי או מיחזור, לעומת הכולסטרול הרע שגורם לאותם חסימות היכולות לגרום למחלות לב.

טכניקות טיפוליות מהרפואה הסינית והרפואה היפנית כגון: שיאצו, דיקור, מדיטציה, בשילוב עם אורח חיים נכון ותזונה מתאימה יש את היכולות להעלות את רמות הכולסטרול הטוב ולהוריד את רמות הכולסטרול הרע לערכים הרצויים (מתחת ל-mg/dl40). המונח אורח חיים נכון כולל בתוכו גם התייחסות לשינת לילה מספקת, התעמלות, וגישה חיובית לחיים. ידוע כי פעילות אירובית כגון: הליכה ריצה, רכיבת אופניים, ושחיה יכולות להעלות את הערכים של הכולסטרול הטוב, כמו גם אימון בחדר כושר בעצימות בינונית על מנת להעלות את מסת השריר, ושניהם יחדיו עוזרים בשמירה על משקל תקין דבר שתורם גם לערכי סוכר רצויים ולמדדי לחץ דם תקינים.

לקביעת טיפול ופרטים נוספים התקשרו 054-319-2199 או מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם