פרוביוטיקה

חלק חשוב ממרכיבי מערכת העיכול הם החיידקים שבה. בחלוקה גסה ניתן לחלק את החיידקים ל-2 קבוצות, החיידקים הפתוגניים - כאלה שיכולים לגרום למחלות (הרעים), וחיידקים טובים המסייעים לפעילות תקינה של מערכת העיכול, עוזרים בפירוק ועיכול המזון, וחשובים מאוד לחיזוק ותמיכה במערכת החיסון כמו: Lactobacillus Casei, Lactobacillus Acidophilus.                         

פירוש השם פרוביוטיקה הוא בעד החיים, פרו-בעד, ביוטיקה-חיים. בהגדרתה המדעית היא תרבית חיידקים חיים בעלת תועלת בריאותית לגוף. מחקרים רבים בארץ ובעולם הוכיחו את יעילותה של הפרוביוטיקה ובעקבות כך קבע ארגון הבריאות העולמי "כי אם משלבים בתזונה חיידקים פרוביוטיים בכמת מספקת יש להם השפעה מועילה על מצב הבריאות הכללי".

אוכלוסיית החיידקים במעיים נמצאת במה שנקרא הפלורה של המעיים ובה יש מאבק הישרדותי בין החיידקים הטובים לחיידקים הפתוגניים. דרך הפעולה של חיידקים הטובים בשמירה על הבריאות היא ע"י שינוי רמת החומציות (PH) באברי מערכת העיכול והן ע"י ייצור רכיבים הקוטלים את החיידקים הפתוגניים. יש לחיידקים הטובים השפעה חיובית מאוד בכל הקשור למחלות ובעיות עיכול. כמות מספקת מסייעת בטיפול במקרים של מחלות עיכול זיהומיות והפרעות עיכול כמו עצירות ושלשול, הם נמצאו כיעילים מאוד במצבים של IBS- תסמונת המעי הרגיז, ובהתפרצות של הליקובקטר פילורי במערכת העיכול, ואלרגיות. כמו כן יש להם השפעה טובה בקרב נשים עם דלקות חוזרות בנרתיק (מצב שיכול להיגרם כתוצאה מזיהומים במערכת העיכול), והם אף עוזרים לנשים שנטלו פרוביוטיקה במהלך ההריון לחזור למשקל התקין לאחר הלידה.

אחת מההמלצות שאני נותן למטופליי שנים רבות היא לקחת פרוביוטיקה (כמות כפולה) שעתיים לפני או אחרי אנטיביוטיקה, ובכך לשמור על הפלורה הטבעית והחיובית של המעיים. לכל זן פרוביוטי יש איכויות משלו, ישנם כאלה המתאימים יותר למערכת העיכול ואחרים יהיו יעלים יותר לאזור הוואגינה ושיפור פלורת הנרתיק. ההמלצה היא לקחת את הפרוביוטיקה בעלת הרכב זני החיידקים הייעודי למצב. 

לקביעת טיפול ופרטים נוספים התקשרו 054-319-2199 או מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם