כאבי ראש

כ-20% מאוכלוסיית העולם המערבי סובלים ממיגרנות וכאבי ראש.


ארגון כאבי הראש העולמי ה-HIS (International Headache Society), מחלק את כאבי הראש לשני סוגים:

  1. כאב ראש ראשי-בקטגוריה זו נכללים כל סוגי כאבי הראש ללא גורם ידוע ובין היתר נכללים בקבוצה זו מיגרנות, כאבי ראש מקבצי (Cluster Headache) וכדומה.

  2. כאב ראש שניוני-בקטגוריה זו נכללים כל כאב הראש שיש להם גורם ידוע כגון:כאב ראש סינוסי, כאב ראש אחרי טראומה כגון "צליפת שוט"(Whiplash), ועוד.

האבחנה המבדלת במקרים של כאבי ראש היא אחת מהארוכות והקשות יותר היות וידועים לפחות כ-200 סוגים שונים של כאבי ראש. לרוב אלו הסובלים מכאבי ראש יודעים את הסיבה.


חשוב מאוד לזכור!!! כאב ראש יכול להיות מצב מסכן חיים, לכן בעת הופעת כאב ראש לא מוכר או כאב ראש מוכר אך אופי הכאב, העוצמה, התדירות, שונים חייבים לפנות קודם לברור רפואי ועדיף ניורולוג.


לרפואה הסינית והן לרפואה היפנית יש יכולות מאוד טובות ומוכחות בטיפול במיגרנות וכאבי ראש. יכולות אלו נובעים מעצם ההסתכלות ודרך האבחנה הייחודיות לרפואות אלו. הטיפול ברובו יהיה מורכב מטיפול בדיקור, מתן המלצות תזונתיות באופן אינדוודואלי לכל מטופל, מתן פורמולות צמחים סיניים באופן פרטי, והמלצות לאורח חיים בריא.


מטרת הטיפול היא לא רק לטפל בכאבי הראש או המיגרנות, אלא לטפל בשורש הבעיה על מנת למנוע הישנות של התקפים חוזרים, או לכל הפחות להקטין את תדירות ועוצמת הכאב.לקביעת טיפול ופרטים נוספים התקשרו 054-319-2199 או מלאו את הטופס ואחזור אליכם בהקדם